ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3113071
*
nr 311 3071
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 11:48:16
1
100 kr
22/4 14:19:24
2
150 kr
24/4 20:43:39
3
200 kr
25/4 16:26:02
4
300 kr
25/4 18:11:59
3
300 kr
25/4 18:13:53
3
350 kr
26/4 11:44:42
5
Vinnande bud
26/4 15:38:28
6
550 kr
26/4 15:39:10
6
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:57
-
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:04
*
Pigtittare
nr 311 3071
Pigtittare
1800-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/4 11:48:16 | 1 | 100 kr |
| 22/4 14:19:24 | 2 | 150 kr |
| 24/4 20:43:39 | 3 | 200 kr |
| 25/4 16:26:02 | 4 | 300 kr |
| 25/4 18:11:59 | 3 | 300 kr |
| 25/4 18:13:53 | 3 | 350 kr |
| 26/4 11:44:42 | 5 | Vinnande bud |
| 26/4 15:38:28 | 6 | 550 kr |
| 26/4 15:39:10 | 6 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:57 -
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:04



